01-08
15:40

Vaižgantas

„Tūzai“ didžiajame finale įveikė „Imam viršų“ ir tapo JKL čempionais

Juventus krepšinio lygos (JKL) didžiajame finale Utenos „Tūzai“ 57:55 (23:14, 7:14, 13:17, 14:10) įveikė čempionų titulą gynusius Anykščių „Imam viršų“ krepšininkus ir pasidabino aukso medaliais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo tritaškiais prapliupę „Tūzai“, tuo tarpu puolime strigę anykštėnai kėlinio pabaigoje atsilikinėjo 6 taškais, o jų deficitą paskutinėmis sekundėmis tolimą metimą įsmeigęs Mantas Žvirblis dar labiau padidino (23:14).

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatyvią ataką suorganizavę uteniškiai įgijo dviženklę persvarą (25:14), tačiau Anykščių komandos gretose Rokas Pavilanskas atsakė tuo pačiu ir aptirpdė atsilikimą (25:16).

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu tolimu Igno Raščiaus metimu persvėrusiu rezultatą anykštėnų naudai (30:31). Į sėkmingą „Imam viršų“ ataką „Tūzai“ atsakė dviejų taškų vertės metimu ir susigrąžino persvarą (32:31), tačiau tada dar vieną tolimą šūvį paleidęs I.Raščius grąžino anykštėnams pirmaujančios komandos vaidmenį (32:34). Puolime atsigavusi Anykščių ekipa po taiklaus Donato Radžiūno trijų taškų vertės metimo įgijo 5 taškų pranašumą (38:43).

Lemiamo ketvirčio metu užvirė kova taškas į tašką ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Iki ketvirčio pabaigos likus 0,3 sekundės „Tūzai“ turėjo dviejų taškų persvarą (57:55). Kadangi per likusį laiką anykštėnai stebuklo nesukūrė, Juventus krepšinio lygos čempionų titulą iškovojo „Tūzai“.

„Tūzai“: Mantas Žvirblis 24, Aurimas Malinauskas 10, Aurimas Navadničėnas ir Naglis Tarvydas (12 atk. kam.) po 9, Edvinas Pečiūra (6 rez. perd.) 5.

„Imam viršų“: Donatas Radžiūnas (17 atk. kam.) ir Ignas Raščius (9 atk. kam.) po 17, Laurynas Čerškus ir Rokas Pavilanskas (5 rez. perd.) po 8, Benas Pociūnas 5.