88
not_interested
Nėra aktyvių rungtynių
„Žalčiai“ – stipriausia šio sezono „Umaras-JKL“ ekipa

Liepos 25 – ąją Utenos arenoje paaiškėjo 2019 – 2020 metų „Umaras – JKL“ čempionai. Visas rungtynes užtikrintai pirmavę „Žalčiai“ nugalėjo „Silkėnų“ ekipą bei pasidabino aukso medaliais – 124:104 (31:23, 37:31, 29:25, 27:25)

Rungtynės prasidėjo Dovydo Zarankos verpste, kuri užkūrė „Žalčių“ ekipą. Pastaroji puikiai susikalbėjo tarpusavyje ir susikrovė dviženklį pranašumą (14:4). Tačiau neilgai trukę prabilo ir „Silkėnai“, kurie surengę spurtą atsilikimą sumažino iki 4 taškų. Kėliniui persiritus į antrąją pusę sėkmė labiau šypsojosi „Žalčių“ komandai, bet taiklūs Gusto Ingaunio metimai leido „Silkėnams“ kvėpuoti varžovams į nugarą. Vis tik ketvirčio pabaigoje stipresni buvo „Žalčiai“ – 31:23.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi taikliomis atakomis, o skirtumas išliko panašus. Rezultatyvios „Žalčių“ atakos leido išlaikyti dviženklį pranašumą, įpusėjus kėliniui ekipas skyrė 13 taškų persvara (49:36). Deividas Dijokas ėmėsi iniciatyvos ir taip mėgino prikelti „Silkėnus“, tačiau „Žalčiai“ į visus taiklius metimus turėjo atsaką. Situacija kiek pasikeitė, kai Kajus Darvidas pataikė kelis metimus iš eilės, kiti komandos nariai taip pat sėkmingai prisijungė, o skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (56:51). Tačiau „Žalčiai“  pagerino gynybą ir po dviejų kėlinių komandas vėl skyrė dviženklė persvara – 68:54.

Po ilgosios pertraukos „Žalčiams“ ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti Gustą Ingaunį, bet lyderiai neapleido savo pozicijų (71:62). Mariaus Šileikio ir Arijaus Maniušio rezultatyvios atakos dar labiau padidino „Žalčių“ pranašumą (83:67). Kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų ėmė dar labiau ryškėti: „Silkėnams“ sunkiai sekėsi stabdyti varžovų lyderius, o „Žalčiai“ dėjosi pagrindus į čempionų titulą. Po trijų kėlinių „Žalčiai“ užtikrintai pirmavo – 97:79.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo puikiu „Silkėnų“ žaidimu, kuris neleido „Žalčiams“ atsipalaiduoti. „Silkėnams“ pavyko rezultatyviai užbaigti atakas, tačiau išlaikyti sumažintą atsilikimą trukdė pralaiminėjamos kovos dėl atšokusių kamuolių. Įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė 14 taškų skirtumas (110:97). Dovydas Zaranka užsidirbo 5 – ąją asmeninę pražangą, o lyderį praradę „Žalčiai“ šiek tiek susikomplikavo savo padėtį, tačiau Arijus Maniušis taikliais metimais skrodė tinklelį, tad pranašumas šoktelėjo (123:101). Paskutinėmis rungtynių akimirkomis vaizdas aikštelėje nepasikeitė: visas rungtynes pirmavę „Žalčiai“ iškovojo svarbiausią sezono pergalę rezultatu 124:104 ir tapo 2019 – 2020 „Umaras – JKL“ čempionais!

„Žalčiai“: Arijus Maniušis 41, Dovydas Zaranka 33, Marius Šileikis 15, Rytis Jasinevičius 14, Edvinas Kirvelis 12, Vakaris Bartaševičius 4, Edvinas Bareikis 3, Marijus Greinis ir Mindaugas Čižauskas po 1.

„Silkėnai“: Gustas Ingaunis 39, Deividas Dijokas 35, Kajus Darvidas 14, Dovydas Velutis ir Deividas Jevstignejevas po 6, Titas Juknevičius 4.