Logotipas
Vasara – pažinimo ir tobulėjimo laikas

Aukštaitijos krepšinio mėgėjų asociacija kartu su partneriu Asociacija „Tikslus sportas“ 2020 metais įgyvendina projektą „Pažink ir tobulėk“ (Nr.
08.6.1-ESFA-T-927-01-0124). Projektą finansuoja Europos socialinis fondas ir Utenos rajono savivaldybė.


Projektas įgyvendinamas pagal Utenos miesto vietos veiklos grupės 2016 – 2022 m. vietos plėtros strategijos 1 tikslą „Mažinti socialinę atskirtį Utenos mieste“ 1.1 uždavinį „Sociokultūrinių užimtumo veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems asmenims“ 1.1.1 veiksmą „Socialinės rizikos vaikų ir jaunimo užimtumas per sociokultūrines veiklas“.

Projekto tikslas – mažinti socialinę atskirtį Utenos mieste, didinant socialinės rizikos vaikų ir jaunimo užimtumą per sociokultūrines veiklas. Utenos mieste gyvena įvairių socialinių grupių asmenys, kuriems reikalinga pastovi ar vienkartinė socialinė parama ir socialinės paslaugos.

Viena iš projekto veiklų – savanorių apmokymas ir parengimas. Birželio mėnesį vykusius savanorių mokymus vedė lektorė Žydrūnė Šalkauskienė, kuri mokymų dalyvius supažindino su savanoriško darbo principais, lyderystės, vykdė kūrybines užduotis. Iš viso buvo parengti 6 savanoriai.

Pačios smagiausios ir laukiamiausios projekto veiklos – vasaros užimtumo stovyklos-renginių ciklai „Augame be skirtumų“, skirti 7-14 m. amžiaus vaikams, ir „Žinau ir galiu“, skirti 12-19 m. amžiaus jaunuoliams. Stovyklose iš viso dalyvavo 21 tikslinės grupės dalyvis.

Užimtumo stovyklų, vykusių vaizdingame Antazavės miestelyje, dalyviai 7 dienas buvo pakviesti dalyvauti įvairiuose išbandymuose.

Kiekvieną rytą jaunuoliai pradėdavo stovyklos vadovų ir savanorių vedamomis mankštomis, turėjo galimybę dalyvauti diskusijose patyčių, smurto panaudojimo, sporto ir sveikos gyvensenos temomis.

Ypač jaunuoliams patiko susitikimas su vienu geriausių dziudo kovotojų Lietuvoje Deividu Taruliu, kuris ne tik supažindino su šia sporto šaka, bet ir išbandė ją kartu su vaikais.

Projekto dalyviams įsiminė ir daugybė kitų veiklų: sportinės užduotys kartu su Jauniumi Davniuku, kūrybinės veiklos su Tomu Kuzminsku, savanorių vedamos smagiosios estafetės, užduotys panaudojant batutus, žygis į mišką su tikru Lietuvos kariu, kuris pademonstravo, kaip miške galima filtruoti vandenį arba užkurti laužą naudojant minimalias priemones.

O kaipgi smagiausia stovyklų dalis – maudynės ežere ir savanorių vedamos linksmosios estafetės prie vandens!

Kiekvienos stovyklos paskutinę dieną jaunuoliams buvo įteiktos specialios nominacijos, kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas marškinėliais, o šauniausieji – žaidybiniais kamuoliais.

Dėkojame visiems projekto dalyviams už smagiai praleistą laiką! Tikimės jus pamatyti kituose mūsų projektuose!

Lentelė
# KOMANDA PER. PRA. TŠK.
1Šapoka000
2Rokiškis000
# KOMANDA PER. PRA. TŠK.
1Dauniškis000
2Švenčionėliai000
# KOMANDA PER. PRA. TŠK.
1Giedraičiai000
2Ukmergė000
Nėra rezultatų